Uudised

Tupiku Igamehe MaastikuMaraton

Tupiku Igamehe MaastikuMaraton

 Järvakandi Wellod kutsuvad uusi ja vanu sõpru taaskord liikuma: 23.09.2023 toimub Järvakandi Terviserajal, võistluskeskusega Tupiku mäe jalamil, viies Tupiku Igamehe MaastikuMaraton, ehk TIMM.
   Jooks toimub 3,5km ringil, kus mõnusalt pehme pinnas ja nii mõnedki "põntsud" vahelduvad paari pikema tõusuga. Samal rajal, koolipoolsemas otsas, peeti 2019 kevadel ka Eesti MV krossijooksus ja osalejate tagasiside oli valdavalt positiivne. Kuigi jooksu idee on sama vana, kui JIM (igamehe maraton alates aastast 2012), siis nö metsa jõudsime alles nüüd. Terviserada saab sel sügisel ka 16-aastaseks ja mis oleks parem, kui seda taaskord ühe ägeda jooksuga tähistada. Kuigi JIM on oma koha jooksjate südames juba leidnud, siis ei ürita me teha sellest koopiat, vaid pakume eelkõige kena looduskeskkonda ja piisavalt rasket rada, et see meelde jääks.
   Rajale pääseb Tallinna poolt tulles (enne suure vabriku väravaid) paremale keerates ja 600m kaugusel see meie ,,suur" Tupiku mägi juba paistab. Mis veel ütlemata jäi, et jooks toimub loomulikult igamehe formaadis ja ringide hulga valib iga osaleja (kui juhend ei keela) oma tahtmise või jaksu järgi. Võit pole selle jooksu juures kõige tähtsam, kuid päevakohase meene saavad parimad mehed ja naised, kes 12 ringiga kõige kiiremini hakkama saavad ja loomulikult ei ole meil katkestajaid.
   Ootame kõiki liikumishuvilisi ja eriti "jooksuhulle", kellel oma kollektsiooni võimalik veel ühe pärliga täiendada- eriti veel, kui seerianumber on 5.

https://jim.ee/timm/